מעצר עד תום ההליכים לנהג הסעות הילדים

| פורסם: 16 יולי 2013 מהעיתונות
הוא בפסילה, אין לו רישיון משנת 2009, אין לו ביטוח, הוא מדדה על רגלו לאחר אירוע מוחי ואינו חש את חלק גופו הימני. גזר דין מחודש מרץ השנה, פסל אותו מלהחזיק ברישיון למשך שבעה חדשים, בשל נהיגה בפסילה, בעקבות תאונת דרכים בה נפסל רשיונו. לחובתו 103 הרשעות תעבורה קודמות. יש לו גם הרשעות פליליות. עכשיו הוא עצור עד תום ההליכים, אחרי שהסיע 11 ילדים לקיטנה.


הכירו את נהג ההסעות של הילדים, בדרך לקיטנה: הוא בפסילה, אין לו רישיון נהיגה בתוקף משנת 2009, אין לו ביטוח בתוקף, הוא מדדה על רגלו לאחר אירוע מוחי ולדבריו כלל אינו חש את חלק גופו הימני. רק בשבוע שעבר הפקיד את רשיון הנהיגה שלו, באיחור, בעקבות גזר דין מחודש מרץ השנה, שפסל אותו מלהחזיק ברישיון למשך שבעה חדשים, בשל נהיגה בפסילה, בעקבות תאונת דרכים בה נפסל רשיונו. לחובתו 103 הרשעות תעבורה קודמות. יש לו גם הרשעות פליליות.

השופט רון שפירא
"זה המקרה הנופל באותם חריגים המצביעים על זלזול מתמשך בהוראות בתי משפט, וממילא באמון", קבע השופט רון שפירא.
עו"ד תומר נווה
ביקש כי שוב תיבחן האפשרות לשחרר אותו למעצר בית, "בכל תנאי". עו"ד תומר נווה, המייצג את הנהג מיכאל בוחבוט.

תשעה באב לנהג ההסעות. בבית המשפט המחוזי בחיפה דחה השופט רון שפירא את ערעורו של מיכאל בוחבוט, נהג הסעות תושב קרית מוצקין בן 42, עם הרקורד הזה, על החלטת בית משפט השלום לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו. בוחבוט, אב לארבעה ובהם תינוקת בת מספר חדשים, נעצר ביום שלישי השבוע בקרית שמואל, כשהוא מסיע 11 ילדים לקיטנה.
"אני לא נוהג בפסילה", הסביר בוחבוט לשופט גיל קרזבום, בבית משפט השלום לתעבורה בחיפה, "הנהג שעובד על הרכב המסוים החליט שהבוקר אינו מרגיש בטוב ולא יכול לצאת, והוא הפתיע אותי בהפתעה שאינו יכול לצאת לעבודה. לבן שלי יש רישיון אבל הוא ישן אצל החברה שלו ולא ענה לי בטלפון ולא חזר גם הביתה".

בוחבוט טען אמנם כי מדובר במעידה חד פעמית, אם גם חוזרת, אבל לטענת אחת מאמהות ילדי הקיטנה, שהביא התובע רס"ב רון מייסטר, הוא נהג באופן קבוע מה-1 ביולי.
עו"ד תומר נווה, סניגורו של מיכאל בוחבוט, הדגיש כי האיש מתנצל על התנהלותו, הדגיש את מצבו הרפואי, וטען כי מרבית הרשעות התעבורה שלו הינן בשל העובדה כי כל רכבי חברת ההסעות רשומים על שמו. הוא ביקש כי שוב תיבחן האפשרות לשחרר אותו למעצר בית, "בכל תנאי".
אבל, כאמור, השופט רון שפירא לא נעתר. "זה המקרה הנופל באותם חריגים המצביעים על זלזול מתמשך בהוראות בתי משפט, וממילא באמון", קבע השופט שפירא, שציין כי "מדובר באדם שמעבר להיותו פסול מלנהוג, נהג ברכב כאשר מצב בריאותו היה מחייב, אפילו להגדרתו, את פסילתו מלנהוג ברכב מנועי". הוא הזכיר כי מדובר בנהג שהרשה לעצמו לנהוג ולהסיע ילדים בהסעה ציבורית. "כל אלה מעצימים את מסוכנתו".


השופט רון שפירא דחה את ערעורו של הנהג, והוא ינהל את משפטו כאשר הוא מאחורי סורג ובריח.