חשד: בני 16 אנסו נערה מוגבלת בשכלה

| פורסם: 15 מרץ 2015 Uncategorized

על פי החשד, השלושה מהקריות שהו עם הנערה במבנה נטוש וקיימו איתה יחסים בתורים תוך כדי ניצול. השלושה מכחישים, מעצרם הוארך ביומיים

שלושה נערים בני 16 מהקריות חשודים כי שכבו בזה אחר זה עם נערה מוגבלת בשכלה, ללא הסכמה. מעצרם הוארך בבית משפט השלום בחיפה ביומיים, אולם סנגוריהם טוענים כי הכל היה בהסכמה וכי הנערה הציעה לאחד מהם לשוב לביתה, עוד באותו ערב.

על פי החשד, האירוע התרחש ביום שלישי בערב במבנה נטוש. מפקד משטרת זבולון, נצ"מ אילן סרדל, אמר ל-ynet כי מחקירת המשטרה עולה שהנערה הגיעה למקום עם נער שאותו הכירה, במטרה לקיים יחסי מין. בהמשך הגיעו למקום נערים נוספים, וכולם שכבו איתה – לדבריה ללא הסכמתה. בדיון המשפטי התברר כי למקום הגיע שכן ששמע צעקות, והבריח את הנערים כשהוא חמוש במקל של מטאטא.

השלושה נעצרו עוד באותו לילה, ולמחרת הוארך מעצרם. הם חשודים בעבירות של בעילה על ידי קבוצת אנשים, ובעילת קטינה מתחת לגיל 16 תוך ניצול. בדיון היום אישרו חוקרי המשטרה כי אין זו הפעם הראשונה שבה הנערה מתלוננת על עבירות דומות.

עו"ד תומר נווה, המייצג את החשוד שהביא את הנערה למקום, אמר בדיון כי בתום המפגש שבו לכאורה

נאנסה, ביקשה ממנו הנערה לבוא לביתה באותו ערב, היות שאמה עובדת והם יוכלו להיפגש בפרטיות. "לא הייתה פה מגמה של כפייה או בעילה שלא בהסכמה, הכל בהבנה", טען. לדבריו, לאחר ששני הנערים האחרים ברחו מהזירה, בעקבות התערבותו של השכן, נותר החשוד במקום וסייע לנערה.

עו"ד נווה ביקש לשחרר את החשוד למעצר בית, אולם השופטת, סגנית הנשיא אורית קנטור, ציינה כי יש פעולות חקירה שיש לבצע בעת שהחשוד במעצר. "שוכנעתי כי שחרורו של החשוד בשלב זה יביא לשיבוש הליכי חקירה בדרך של השפעה על עדים או העלמת ראיות בדרך אחרת".