החשוד הודה: רצחתי נהג מונית כי הוא ערבי

| פורסם: 05 נובמבר 2007 מהעיתונות

נהג ערבי נרצח בקרית-ים בדקירות סכין בזמן שהטיל את מימיו בגן ציבורי. תחילה סברו כי הרקע למעשה היה זעם על המעשה אך החשוד סיפר: "תכננתי לרצוח ערבי כי הם משתלטים עלינו"

 פחות מיממה מאז נחשפו ב-nrg מעריב ­נתונים מדאיגים המצביעים על עלייה בכמות האזרחים באזור חיפה והקריות שנושאים על גופם סכינים, אירעו באזור שני מעשים אלימים קשים, שאחד מהם הסתיים ברצח. בקריית-ים נרצח עימאד חורי, נהג מונית ערבי, בשעה שהטיל את מימיו בגן ציבורי, מול התחנה בה הוא עובד. חסר בית שמתובב בשכונה דקר אותו למוות ואחר כך התברר כי הרקע למעשה הוא לאומני. "רצחתי אותו כי הוא ערבי", צעק החשוד מיד לאחר מעצרו ובינתיים נשלח להסתכלות פסיכיאטרית. במקרה אחר בקריית-ים נדקר עובד מאפייה בן 18, לאחר שכמה צעירים סירבו לשלם.

היום האלים בקריות החל היום בשעה 13:30, כשעימאד חורי, נהג מונית בן 41 מחיפה, הגיע לגן ציבורי, מול תחנת המוניות בה הוא עובד כדי להטיל את מימיו. בתחנת המוניות אין שירותים, ועובדים נוהגים להשתמש בגן הציבורי כתחליף. תושב השכונה שראה אותו במקום דקר אותו והנהג הצליח לרוץ כ-20 מטרים ממקום הדקירה, אך התמוטט על הכביש.צוות מד"א ניסה במשך דקות ארוכות להציל את חייו, אך הנהג מת מפצעיו. החשוד בדקירה, צעיר יהודי בן 30, נמלט, אך כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום הצליחו לאתר אותו במהרה ולהביאו למעצר.בתחילה נראה היה כי העצור דקר את נהג המונית על רקע כעסו על השימוש שעושים נהגי המוניות בגן הציבורי, אך בחקירה התברר כי הרקע לאירוע לאומני. החשוד סיפר בחקירתו כי תכנן לרצוח ערבי. "הערבים השתלטו על המדינה והשתלטו על הקריות", הוא אמר.

בעקבות הרצח: שביתת הזדהות של נהגי המוניות

"אנחנו בודקים את כל כיווני החקירה", אמר מפקד תחנת זבולון במשטרה, ניצב- משנה ג'מאל חאכרוש שהגיע לזירת הרצח יחד עם מפקד מרחב החוף, תת-ניצב רוני עטיה. "בזכות פעילות מהירה של שוטרי הסיור בתחנה הצלחנו לעצור את החשוד תוך זמן קצר, למרות שניסה לטשטש ראיות".

פרקליטו של העצור, עו"ד תומר נוה, אמר ל-nrg מעריב כי עוד מוקדם לקבוע מה חלקו, אם בכלל, של החשוד במעשה. גורמים במשטרה אמרו שהחשוד הודה ברצח וציינו כי מחר הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בקריות. בינתיים, הוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית.

חבריו של נהג המונית מחיפה החליטו להשבית את עבודת המוניות בקו קרית-ים – חיפה ליממה אחת, כאות הזדהות עם הנרצח. כמו כן, הביעו הנהגים

זעם רב על תנאי העבודה שלהם.

באותה שעה בה אירע הרצח בקריית-ים, אירעה דקירה נוספת בקריית-אתא. צעיר בן 18 שעבד במאפייה בעיר נדקר על ידי כמה צעירים במהלך ויכוח. הצעירים הגיעו למאפייה, אכלו, אך סירבו לשלם. לאחר שהם דקרו את העובד הם נמלטו מהמקום. אמבולנס של מד"א פינה את הצעיר במצב בינוני לבית החולים רמב"ם בחיפה.

מתוך http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/655/227.html