ביהמ"ש: רוצח נהג המונית בקריות אינו כשיר לעמוד לדין

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

מהומה התרחשה היום (רביעי) בבית המשפט המחוזי בחיפה לאחר שנפסק שארנולד יזרעאלוב שרצח לפני כחודש וחצי את נהג המונית עימאד חורי בקרית ים סובל ממחלת נפש ואינו כשיר לעמוד לדין. יזרעאלוב דקר למוות את חורי ובחקירתו נימק את מעשהו בכך "שהשם רצה. הכל השגחה פרטית". השופטים הורו לאשפזו בבית חולים פסיכיאטרי

 

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע אתמול בבוקר (רביעי) כי ארנולד יזרעאלוב, שרצח לפני כחודש וחצי את נהג המונית עימאד חורי בקרית ים, סובל ממחלת נפש ואינו כשיר לעמוד לדין. יזרעאלוב דקר למוות את חורי ובחקירתו נימק את מעשהו בכך "שהשם רצה. הכל השגחה פרטית". הרכב השופטים החליט להפסיק את ההליכים נגדו והורה לאשפזו בבית חולים פסיכיאטרי.

חורי, תושב חיפה בן 41, נרצח לפני כחודש שעה כשהטיל את מימיו בחצר בית בשדרות ירושלים שבקרית ים.

לאחר שסירב ללכת מהמקום, התפתח עימות עם יזראילוב שדקר אותו וגרם למותו. מאוחר יותר הוא נעצר על ידי המשטרה. בחוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה לבית המשפט, כתב ד"ר נחמקין מהמרכז לבריאות הנפש "שער מנשה", כי "הנאשם סובל ממחלה נפשית במובן המשפטי, לא אחראי על המעשה המיוחס לו ולמעשה גם לא מסוגל לעמוד לדין, ליצור קשר עם עו"ד ולקחת חלק בהליך המשפטי".

עו"ד תומר נווה, המייצג את יזראילוב, סיפר כי לא הצליח לשוחח עמו וכי "הדבר הראשון ששמעתי ממנו, וזה מה שאני שומע ממנו כל פעם שאני משוחח איתו בטלפון, זה – "רודפים אותי ברוחני…". האדם הזה שבוי בתוך המחלה שלו".