אישום: השליכו בקבוקי תבערה על תחנת המשטרה בצפון

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

שני צעירים מהצפון נאשמים כי השליכו בראשית החודש בקבוקי תבערה על תחנת משטרת דליית אל-כרמל-עוספייה. הם תועדו במצלמות האבטחה – ועל בסיס התמונות הוגש נגדם כתב אישום. פרקליטו של אחד הנאשמים: "אין לו שום קשר". צפו בתיעוד מצלמות האבטחה

 

צעירים נגד המשטרה: בקבוקי תבערה שהושלכו לעבר תחנת משטרת דליית אל-כרמל-עוספייה, על פי החשד על ידי שני צעירים מהצפון, גרמו לנזק בתחנה וכן לשתי ניידות משטרה שחנו בסמוך לה. המעשה תועד במצלמות האבטחה, ועל בסיס התמונות הוגש כתב אישום נגד שני הצעירים.

האירוע התרחש בתחילת החודש. בסמוך לשעה 23:00 בלילה, בליבו של רחוב ראשי ובזמן שעוברים במקום כלי רכב רבים, עברו השניים ועל פי החשד השליכו מרכבם בקבוקי תבערה לעבר תחנת המשטרה. מכתב האישום שהוגש נגדם עולה כי השניים אספו בקבוקים והכינו אותם: הם השליכו בפעם הראשונה ולא הצליחו לפגוע בתחנה. בפעם השנייה הבקבוקים התלקחו – כפי שניתן לראות במצלמות האבטחה.

לפחות 4 מקרים דומים בעבר

בחקירתם באו בטענות נגד משטרת ישראל. הם טענו כי צריך להפסיק במעצרים ובחיפושים בכפרים הדרוזים, שנערכו באותה התקופה בתדירות גבוהה, והדגישו כי מדובר בפעולת נקם נגד המשטרה. "הלקוח שלי לא הצית שום תחנת משטרה ושום ניידת", אמר היום בתגובה עו"ד תומר נווה בשיחה עם חדשות 2. "כל החלק שלו, אם בכלל, הוא בחלק המקדמי בלבד. המשפט יצטרך לבחון את חומר הראיות".

מדובר לפחות בפעם הרביעית בה נעשה ניסיון להצית את תחנת המשטרה המדוברת. בעקבות כך, מיגנה המשטרה את המתחם, התקינה סורגים ומצלמות אבטחה, ובנוסף החליפה את הזכוכיות באלומיניום. במקרים קודמים לא מיהרו במשטרה להגיש כתבי אישום נגד חשודים מקרב הקהילה הדרוזית, מחשש שלא להבעיר את השטח. הפעם הוחלט דווקא כן להגיש כתבי אישום.