שדדו חנות למצלמות אבטחה – וצולמו

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

שוד שהתרחש בצפון מוכיח כי בשביל להיות שודד מוצלח צריך לא רק מזל, אלא כדאי שיהיה גם קצת שכל. שני גנבים בחרו מכל המקומות בעולם לפרוץ דווקא לחנות שכל דקה בה מתועדת – חנות מוצרי חשמל, שההתמחות שלה היא במצלמות אבטחה. הסוף, כמובן, ידוע מראש – הגנבים נתפסו ונעצרו

 
חייכו, אכלתם אותה. שני עבריינים, אב ובנו בני 50 ו-25, נעצרו היום בחשד לפריצה ושוד כאשר מצלמת אבטחה בחנות למוצרי חשמל ומעקב תיעדה את מעשיהם – מהרגע בו, כך על פי החשד, ריתכו את דלת הכניסה ועד ליציאתם מהחנות עם השלל שגנבו. כעת הם עומדים בפני הגשת כתב אישום.

החנות למוצרי האבטחה ממוקמת בסמוך לכביש ראשי שמחובר את הצ'קפוסט עם עכו ומאות נהגים עוברים שם מדי יום. עם זאת, אף אחד מהם לא התעניין בנעשה, כאשר שני החשודים החנו את הטנדר הלבן בו נהגו בסמוך לחנות, הוציאו ציוד ריתוך ופרצו את הדלת.

לאחר שנכנסו לחנות, כך על פי עדשת המצלמה, הם החלו לקחת מכל הבא ליד, העמיסו את הציוד בתוך שקים גדולים, נכנסו לטנדר ונסעו מהמקום. למזלם הרע של השניים, החנות מחוברת למוקד אשר מנהל מעקב על המתרחש במשך 24 שעות ביממה, ומשם הדרך לדיווח מידי למשטרה הייתה מהירה מאוד.

שוטרים שהוזעקו למקום איתרו את החשודים בסמוך לחנות כאשר הם מנסים להימלט ועצרו אותם. מהמשטרה נמסר הם השניים מוכרים מעבירות קודמות ומעצרם לא היווה הפתעה.

וכיצד מסבירים השניים את מעשיהם? ובכן, הם לא ממש מנסים או יכולים להסביר, וזאת לאחר שתועדו באופן כה ברור. "אין מחלוקת לגבי חלקם במעשה, בין אם כמסייעים ובין אם כמבצעים עיקריים", אמר עו"ד תומר נווה, פרקליטם של השניים, לחדשות 2. "לאנשים שאני מייצג אין הסבר מניח את הדעת לגבי סוגיית מיקומם באירוע", הוסיף עו"ד נווה.