רפעאת עודה מואשם ברצח חליל מחרום ובניסיון לרצוח גם את בנו

| פורסם: 20 נובמבר 2014 מהעיתונות

עודה, שנמלט לאחר המעשה המיוחס לו לשטחי הרשות הפלסטינית, מואשם כי רצח בדם קר את אביו של המוכר בפיצוציה, אשר סירבה למכור סיגריות לנכדו, וניסה לרצוח גם את המוכר עצמו. בנוסף מואשם בנו יוסף כי ניסה קודם לכן לתקוף את אותו מוכר באת חפירה

את חפירה, אקדח דמה – וירי באש חיה: פרקליטות מחוז חיפה הגישה לפני זמן קצר כתב אישום נגד רפעאת עודה ובנו יוסף. זאת, כאשר האב מואשם ברצח בכוונה תחילה ובנו – בתקיפה חבלנית באמצעות את חפירה. האב, כזכור, מואשם כי רצח לפני כחודש את תושב חיפה חליל מחרום (49) וניסה גם לרצוח את בנו, ראזי, בעקבות סכסוך שהתפתח בין נכדו של עודה לבנו של מחרום.

 

מכתב האישום עולה כי בשעות הצהרים פרצה קטטה בפיצוציה של ראזי מחרום, לאחר שנכדו של עודה ביקש לקנות סיגריות וסורב על ידי המוכרים במקום. הנכד הזעיק למקום אפוא את אביו, יוסף עודה.
עודה הגיע אפוא לפיצוצייה של ראזי מחרום – ותקף אותו באמצעות את חפירה. משלקוחות ששהו בחנות הפרידו בין הצדדים, עזב יוסף מחרום את הפיצוצייה. הוא סיפר לאביו על שאירע, ושב לפיצוציה כשהוא מלווה כאמור בחליל מחרום.

 

עו"ד תומר נווה: "יש דברים שטרם נחשפו בפרשה"

 עו"ד תומר נווה: "יש דברים שטרם נחשפו בפרשה"   צילום: ללא קרדיט 
במקום התפתח ויכוח, שהפך לתגרה, בו היו מעורבים האב והבן למשפחת מחרום וכן יוסף עודה. פקח של עיריית חיפה, שעבר במקרה במקום, ניסה להפריד בין הצדדים ולאחר שראה כי יוסף מחרום מחזיק באקדח דמה, ירה בו ופצע אותו באורח בינוני. הוא פונה לאחר האירוע לבית החולים רמב"ם.

 

רבע שעה לאחר מכן, הגיע רפעאת עודה אל הפיצוצייה כשהוא מצויד באקדח בקוטר 9 מ"מ. משמחרום נטש את התגרה עמו, ופנה ללכת, החל עודה להתקרב אל גבו של המנוח – וירה מטווח קצר בראשו.

 

אם לא די בכך, מיד לאחר הפגיעה במנוח רדף הנאשם אחרי בנו ראזי, שנמלט מהמקום. עודה מואשם כי רדף אחר ראזי מחרום באקדח שלוף ותוך שהוא יורה לכיוונו מספר פעמים, בכוונה לגרום למותו.

 

סניגורו של הנאשם, עו"ד תומר נוה, מסר בתגובה  כי "כשבאים ומגישים כתב אישום על אירוע מסויים צריך קודם לדעת ולתת את התמונה המלאה. כרגע הוגש כתב אישום. זה מוקדם לדבר אבל אני מזמין אתכם לעקוב אחרי המשפט ותלמדו לגלות שיש דברים שטרם נאמרו בפרשה״.

 

מתוך http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1093673