פוטו רצח

| פורסם: 26 נובמבר 2014 מהעיתונות

כתב האישום שהגישה הפרקליטות נגד רפעת עודה מחיפה, על רצח ח'ליל מחרום, מסתמך בין היתר על צילומי מצלמות אבטחה מחנויות בקרבת זירת הרצח

רפעת עודה, במקור תושב שטחים אשר בשנות השמונים עבר להתגורר בג'לג'וליה שבמשולש, הסגיר את עצמו לתחנת משטרת מחוז ש"י. יש לציין כי אין זו ההסתבכות הראשונה של עודה עם החוק בישראל, בעבר הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגתם של שני אחים וניסיון רצח של אמם באמצעות ירי על רקע יחס עוין שקיבל מאותה משפחה. בגין תיק זה נגזרו עליו 13 שנות מאסר בפועל.פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד תושב העיר, רפעת עודה (57),  שנעצר בחשד לרצח ח'ליל מחרום (49), אף הוא מחיפה. עודה מואשם ברצח וגם בניסיון לרצוח את בנו של מחרום, ראזי מחרום, על רקע עימות בין נכדו (של עודה) לבין בנו של המנוח.

לפי כתב האישום הנוכחי שהגיש עו"ד צחי נמירובסקי, ב-21 באוקטובר סמוך ל-20:10 הגיע יוסף עודה, בנו של רפעת, לפיצוצייה בעיר, ותקף את ראזי באמצעות את חפירה. הרקע לתקיפה זו, טוענת הפרקליטות, היה קטטה בין ראזי  לבין נכדו (בנו של יוסף) של רפעת עודה. בכתב האישום נטען, כי אנשים שהיו בפיצוצייה הפרידו בין הצדדים ואילו יוסף עזב את הפיצוצייה. ראזי, כך נטען, סיפר לאביו את שאירע. האחרון, הגיע בעקבות הדברים לפיצוצייה.

סמוך ל-21:00, טוענת הפרקליטות, שב יוסף לאזור הפיצוצייה כשהוא נושא על גופו אקדח דמה מוסתר. במקום, כך נטען, התפתח ויכוח, ובהמשך תגרה בה לקחו חלק, בין היתר, המנוח, ראזי ויוסף. לפי כתב האישום, סמוך לשעה 21:24 הגיע הנאשם לאזור הפיצוצייה כשהוא מצויד באקדח בקוטר 9 מ"מ והחל להתעמת עם המנוח. בחלוף מספר שניות סובב המנוח את גבו אל הנאשם והחל מתרחק ממנו. בשלב זה, כך נטען, שלף הנאשם את האקדח, החל מתקרב אל המנוח, וירה מטווח קצר, לפחות כדור אחד לעבר ראשו של המנוח, שהיה עם גבו אליו.  קליע אחד פגע בראשו של המנוח וגרם למותו.

 od nave tomer new 150
 עו"ד תומר נוה

מלבד כתב האישום הגישה הפרקליטות גם בקשה להאריך את מעצרו של רפעת עודה עד תום ההליכים, ובמקביל גם כתב אישום ובקשה להאריך את מעצרו של בנו יוסף עד תום ההליכים, בגין עבירות של חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה חבלנית. זאת בשל האירוע שהוביל לקטטה בה נרצח ח'ליל מחרום.

בבקשה להאריך את מעצרו של עודה האב מצוין בין היתר, כי בידי הפרקליטות צילומי מצלמות אבטחה מחנויות המצויות בקרבת זירת הרצח. לפי הפרקליטות, המצלמות קלטו חלקים רבים מהקטטה והרצח.

סנגורו של עודה, עו"ד תומר נוה, מסר בתגובה: "כתב האישום שהוגש מצייר תמונה שלטעמנו אינה מגובה בראיות. לאחר שנקבל את כל חומר החקירה ניתן תגובה מסודרת לגבי כלל החשדות והאישומים שמיוחסים לנאשם".