מעצר עוביידה הוארך, עורך דינו: הוא עם אנסים

| פורסם: 21 דצמבר 2014 מהעיתונות

מעצרו של בלם הפ' ת"א החשוד שדרס אדם למוות הוארך ביומיים. ברקוביץ' הגיע לתמוך בו: "הוא שחקן שלנו ואנחנו תומכים בו, נקבל כל החלטה של ביהמ"ש

בית משפט השלום בנצרת דן היום (ראשון) בעניינו של בלם הפועל תל אביב, חטאב עוביידה, שהיה מעורב בתאונת פגע וברח במהלכה נהרג הולך רגל בשבוע שעבר, והחליט להאריך את מעצרו ביומיים, עד יום שלישי. בתום היומיים, עובדייה ישוחרר למעצר בית. עורכי הדין המייצגים את השחקן הינם תומר נוה, סארי חורי ואמיר בר דיין.

לדיון הבוקר בבית המשפט הגיע מנג'ר הפועל, אייל ברקוביץ', כדי לתמוך מקרוב בשחקן. עוביידה שנכנס אזוק לבמת הנאשמים מעד בכניסה אבל התאושש ונראה מעודד מאוד כאשר ראה את ברקוביץ'.

הקטגוריה טענה כי "החשוד העצור גרם למותו של המנוח. השופט חנא סבאגאמר: "כל אחד ישא ברשלנות שלו. תאונת דרכים נעשית ברשלנות בגלל רשלנות. ברגע שבן אדם פוגע במישהו הוא צריך לשאת באחריות. אנחנו כאן בגלל נושא הרשלנות". הקטגוריה ביקשה להאריך את מעצרו של עובדייה. לטענתם יש להשאיר את העצור בבית המעצר כדי לא לשבש את החקירה שטרם הסתיימה מבחינת המשטרה. עורכי דינו של החשוד דורשים לשחררו ממעצר.
עורכי דינו של החשוד מסרו: "החשוד כבר שמונה ימים בבית המעצר עם אנסים. מדובר בשחקן בהפועל ת"א. הקבוצה מוכנה לקחת אותו לאיזור המרכז. נמצא כאן אייל ברקוביץ' שמוכן לקחת על אחריותו את השחקן. לכן אין מקום להמשיך את המעצר. אין לחשוד עבר פלילי. אנחנו מבקשים לשחררו בכל תנאי ושבית המשפט יחליט. אין לנו בעיה שהמעצר ימשך עד סוף היום כדי להשלים את החקירה. החשוד לא צריך לישון עוד לילה אחד במעצר".לפי הקטגוריה, לחשוד לא היה ביטוח רכב והוא כבר הורשע בעבירות תנועה: "החשוד שברח ממקום התאונה מצביע על רמת המסוכנות שלו. בני המשפט שיבשו את החקירה. אחרים עזרו לו בהעלמת ראיות ובשיבוש חקירה. ברור לנו שהחשוד ידע שפגע באדם ולא בחתול ברחוב. אם ישוחרר ייתכן ויהיו שיבושי חקירה".

הסיוט נמשך, הוארך מעצרו של עוביידה

המנג'ר, אייל ברקוביץ' התייחס לסוגיה והעניק לבלם גיבוי: "מדובר בשחקן מהסגל שלנו ואנחנו תומכים בו בכל האמצעים. יש את בית המשפט שיחליט, ואנחנו נקבל כל החלטה".

עו"ד, סארי חורי אמר: "למדנו מהתשובות של בא כוחו של המשטרה כי מות המנוח לא נגרם במישרין על ידי עוביידה כך שהיה עוד רכב נוסף שמעורב בדריסת המנוח. מדובר בנתון מאוד חשוב לטובתו של חאטב".

אייל ברקוביץ´ בהארכת המעצר של חטאב עוביידה (עמית מצפה)
אייל ברקוביץ´ בהארכת המעצר של חטאב עוביידה (עמית מצפה)

חורי התייחס לטענות המשטרה: "המשטרה טענה כי התבצעו כביכול פעלות של שיבוש חקירה על ידי בני משפחתו של החשוד, חשוב להדגיש בהקשר הזה כי עוביידה אינו קשור כלל לאותם פעולות שיבוש הנ"ל. חאטב נמצא בניתוק מוחלט מהעולם החיצון ופעולות השיבוש לא התבצעו בידיעתו או בהסכמתו ואין לו כל שליטה לגביהן".

עו"ד תומר נווה, שמונה ע"י הפועל ת"א סיפר: "לא יעלה על הדעת שהמשטרה מערבבת עברייני תנועה באותו מתקן כליאה עם עברינים פלילים שעברו את העבירות הקשות ביותר בספר החוקים".

עו&qout;ד תומר נווה (עמוס בר עוז)
עו"ד תומר נווה (עמוס בר עוז)

לגבי התנאים של הבלם הוסיף: "מדובר בבחור איכותי בן 22 שלא מכיר את הדברים הללו, הוא צריך להתקלח ולעשות את צרכים עם עבריינים. ביקשנו מהרשויות שיבצעו הפרדה בינו לבין האסירים האחרים עד כמה שניתן. בתיקים מהסוג הזה לא מגיעים להארכות מעצר בפעם הרביעית, חאטב יהיה בסופו של דבר בבית".

עו"ד אמיר בר דיין אמר: "התברר מנציג המשטרה כי עוד רכב פגע במנוח כך שלא רק מרשנו הוא הפוגע הבלעדי ואנחנו מקווים שתוך יומיים עוביידה יהיה במעצר בית".

 

אייל ברקוביץ´ בהארכת המעצר של חטאב עוביידה (עמית מצפה)
אייל ברקוביץ´ בהארכת המעצר של חטאב עוביידה (עמית מצפה)