מטופל חטף אקדח ממאבטח בבית חולים בחיפה

| פורסם: 10 אוקטובר 2013 מהעיתונות

זאהי חלדי התגנב לפני שבועיים מאחורי גבו של אלכסיי בלן, שישב בעמדת הכניסה לבית החולים בני ציון, וחטף את נשקו האישי. כעבור שניות ספורות המאבטחים כבר השתלטו עליו. "לא היה לו כסף לחזור וכשאנשים לא נתנו לו, הוא הוציא את זעמו על המאבטח", סיפר מפקד תחנת חיפה
מטופל בבית החולים בני ציון בחיפה חטף לפני שבועיים את אקדחו של המאבטח בכניסה וניסה להימלט. המאבטח הצליח לעצור אותו ולהוציא מידיו את האקדח, מבלי שאיש נפגע. "לא היה לו כסף לחזור ואז הוא התחיל לבקש מאנשים. כשאנשים לא נענו לו, הוא הוציא את זעמו על המאבטח", סיפר סגן ניצב אלי מגן, מפקד תחנת חיפה.

ביום האירוע התיישב המאבטח אלכסיי בלן למשמרת בוקר בעמדת השמירה הראשית של בית החולים ובדק את הנכנסים. דקות אחדות לאחר מכן, המצלמות קולטות את זאהי חלדי, הולך לעבר הכניסה. לפתע הוא מגיח מאחורי המאבטח חוטף את נשקו האישי ובורח לתוך המבואה. אלכסיי קם מהעמדה ורודף אחריו.

אף שחאלדי מנופף באקדח שחטף, אלכסיי לא נרתע. הוא מתנפל עליו וחוטף את האקדח מידו ומרתק אותו לרצפה. בכל הזמן הזה אנשים ממשיכים לעבור על ידם, כשהאקדח שחטף חאלדי מופנה לעברם ומאבטחים ושוטרים מתחנת חיפה מגיעים במהירות לזירה.

מיד אחרי המעצר, חששו המאבטחים כי מדובר באירוע ביטחוני. אך עוד בזמן שחאלדי שרוע על הרצפה, צוות הרופאים שהוזעק למקום זיהה שמדובר במטופל, שכמה שעות קודם לכן כעס מסיבה לא ברורה וצעק על הצוות ועל מטופלים אחרים.

"המקרה הספציפי הזה נופל בגדרו של בעיה נפשית פסיכיאטרית", טענו עורכי הדין תומר נווה ואמיר בר דיין, סניגוריו של הנאשם. "הוא לא מכיר את המאבטחים, אין לו שום טרוניה כלפי בית החולים. הוא בכלל הגיע לשם בעקבות התקף אסטמה באמבולנס".
"האלימות היא לקוח קבוע בבתי החולים"
"אלימות בבתי חולים היא אלימות שפוקדת אותנו בשנים האחרונות", אמר דורון הראלי, קב"ט בית החולים בני ציון. "היא הולכת ותופסת תאוצה. חלק מהאירועים קשים, חלקם פחות, אבל זה דבר שהוא נמצא כלקוח קבוע שלנו בבית החולים, מדי יום".

בבית החולים שיבחו את המאבטחים על התגובה המהירה. גם במשטרה יודעים שהאירוע עלול היה להסתיים אחרת לגמרי.

מתוך http://invokemobile.com/nana//iarticle.aspx?ServiceID=120&ArticleID=1010201