מחילה במושבה

| פורסם: 04 ספטמבר 2014 מהעיתונות

הסדר טיעון בין התביעה לבין הכדורגלנים עלי חטיב וסטפן דנקוביץ': יודו בהשתתפות בתגרה, לא יורשעו ויוטלו עליהם עבודות לתועלת הציבור. התובע: "לענישה קונקרטית חינוכית יש משמעות גדולה בהרבה מאשר להותיר עליהם כתם בדמות הרשעה"

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, דבורה עטר, תחתום בקרוב ככל הנראה את הגולל על אירועי אצטדיון המושבה מסוף עונת הכדורגל אשתקד, 2011 – 2012; זאת לאחר שבפני השופטת הוצג הסדר טיעון בין הסניגורים של שני כדורגלני הפועל חיפה בעונה שעברה,  עלי חטיב וסטפן דנקוביץ', לבין התביעה, במסגרתו השניים לא הורשעו.

חטיב הותקף בסיום משחק מכריע באצטדיון המושבה על ידי מאמן השוערים של מכבי פתח תקווה וסדרן שנכח במקום. חטיב ודנקוביץ' עצמם השתתפו אף הם בתגרה שפרצה בתום המשחק במקום, ולכן הוגש נגדם כתב אישום.

הסדר הטיעון בין הצדדים הוצג בפני השופטת על ידי הסנגורית של הנאשמים, עו"ד שלומית עדיקה ממשרד עו"ד תומר נוה, ועל ידי התובע, עו"ד תמיר גינדין. לפי ההסדר, השניים חזרו בהם מכפירתם והודו בעובדות כתב האישום המתוקן המייחס להם עבירה של תגרה, לפי נוסח שהוסכם בין הצדדים. בהתאם לכך הם לא הורשעו והצדדים אף הודיעו כי סיכמו על עבודות לתועלת הציבור, כמו גם התחייבות של הכדורגלנים להימנע מעבירה דומה.

שני הכדורגלנים אף נשלחו בהתאם להסדר לתסקיר לצורך בניית תוכנית עבודות אלו. יש לציין כי במידה ושירות המבחן ימצא את מי מהם כלא מתאים לביצוע עבודות לתועלת הציבור, התביעה תעתור להרשעה, מאסר על תנאי וקנס.

בדיון אף נטען על ידי התביעה כי מדובר בכתב אישום תקדימי "המטיל אחריות פלילית על שחקנים בשל אירוע של  תגרה שאירע בתום המשחק, ומאחר ומדובר בכתב אישום תקדימי סברנו שיש מקום להקלה מסוימת עם השחקנים. מדובר בבחורים צעירים, נעדרי עבר פלילי שכל עתידם לפניהם, ואני סבור שענישה קונקרטית חינוכית יש לה משמעות גדולה בהרבה מאשר להותיר עליהם כתם בדמות הרשעה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שהנאשם 2 (חטיב) הותקף באופן קשה ואכזרי במהלך אותו אירוע. הוא הותקף קשות על ידי מאמן השוערים של מכבי פתח תקוה וסדרן במועדון וזו אחת הסיבות שהסכמנו לגבש בעניינם של הנאשמים הסדר מקל".

הדיון בטיעונים לעונש יתקיים ב-10 ביולי.

 

מתוך http://www.posta.co.il/index.php/widgetkit/%D7%9E%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-2/2012-06-21-11-45-16/555-2013-05-09-07-40-04