מורים מרתקים בכוח תלמיד בן 14 בבית ספר בצפון

| פורסם: 15 ספטמבר 2014 מהעיתונות

מצלמות האבטחה בבית ספר לנערים הסובלים מבעיות קשב וריכוז בצפון תיעדו כיצד המורים מנסים להשתלט בכוח על נער, שלטענתם תקף מורה ואיים על מורים אחרים לפני כן. התלמיד נפגעו ברגליו ובראשו ונלקח כשהוא באזיקים למעצר. אביו של הנער: "הוא החזיק אותו כמו עכבר, שלא יברח. כל הורה היה מגיב בכעס ואפילו באלימות"

תקרית חריגה בבית ספר בצפון בו לומדים נערים הסובלים מבעיות קשב וריכוז.תמונות ממצלמות האבטחה מאחת הכיתות מתארות כיצד שני מורים מרתקים לרצפה תלמיד כיתה ח', בן 14, במה שנקרא "אחיזה טיפולית מרסנת", בה מחזיקים את התלמיד כשבטנו ברצפה והאוחזים מרסנים אותו על ידי אחיזה בידיו וברגליו.

 

בתמונות נוספות ניתן לראות כיצד המורים אחזו בו כמה דקות לפני כן – התלמיד שוכב כשגבו לרצפה, נאבק במורה, ומנסה להשתחרר. "הוא החזיק אותו כמו איזה חתול או עכבר, שלא יברח. אני יכול להגיד לך שכל הורה היה מגיב בכעס ואפילו באלימות", אמר אביו של הנער.

במשרד החינוך טוענים שלפני האירוע תקף התלמיד מורה ואיים על מורים נוספים, ולכן נדרשו המורים להשתמש בכוח במידה, שלטענתם, מאפשר להם התקנון. "לא היה מקום להפעיל אלימות פיזית מהצורה שבה ניתן לראות במדויק בדיסק המתואר. המורים, לטענתנו, לא הפעילו שום שיקול דעת", אמר פרקליטו של הנער, תומר נווה.

 

בצילומי מצלמות האבטחה המותקנות בכיתה, והוצגו היום לשוטרים, ניתן לראות את התלמיד משליך כיסא על אחד המורים לאחר שהצליח להשתחרר לרגע. אך בצילום אחר של אחד מתלמידי הכיתה ניתן לראות כיצד אחד הסייעים לופת את ראשו ומצמידו לקיר בכוח.

 

בעקבות המקרה הוזעקה המשטרה לבית הספר והנער נעצר ונכלא. בתמונות ניתן לראות כיצד הוא נלקח אזוק ברגליו לאמבולנס לאחר שנחבל ברגליו ובראשו. ממשרד החינוך נמסר כי הנושא נמצא בבדיקת רשויות החוק ושהועבר להן תיעוד המצלמות הנמצאות בתוך בית הספר.

 

גורמים במשטרה שצפו בתמונות אמרו לחדשות10 כי לא יהיה מנוס מלברר עם המורים את אופן טיפולם במקרה. בשעות אלה צפוי הנער להשתחרר ממעצר ובשבוע הבא יתקיים דיון בבית הספר בנוגע להחזרתו ללימודים.

מתוך http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1054936