מדוע נמלט מתנדב המשטרה מזירת הרצח?

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

בנשר נערך היום שחזור הרצח שהתבצע אתמול. החשוד ברצח, אבי לחיאני, טוען שפעל מתוך הגנה עצמית לאחר שהמנוח שלף סכין. שוטרת ומתנדב משטרה שנכחו במקום בזמן הדקירה מסרו את עדותם לחוקרי הימ"ר. צפו במתנדב לירן בוחניק נמלט באופן תמוה משאלות הכתבים

 
ממה לאחר הרצח בנשר, במשטרה ממשיכים לחקור. היום גבו עדות מהשוטרת ומהמתנדב שנכחו במקום אבל לא הצליחו למנוע את הרצח. במקביל חזר החשוד לזירת הרצח, ביתו, ושיחזר את האירועים שקדמו לדקירה.

במהלך השחזור אבי לחיאני שב וטען כי המנוח אמיל בניטה היה זה ששלף סכין, הוא רק התגונן. אבל שאר עדי הראייה מספרים אחרת. בשחזור הזה חסרו שני עדים מרכזיים – השוטרת אורית יוספן והמתנדב לירן בוחניק. השניים נכחו בזירה אבל כאמור, לא הצליחו למנוע את הרצח.

השוטרת והמתנדב מסרו עדות לחוקרי הימ"ר, אחר כך הסתתרו. בוחניק העדיף להימלט בצורה קצת מוזרה כדי שלא ייאלץ להתמודד עם שאלות קשות בדבר תפקוד המשטרה. "עד הסוף אסור לי להגיד מילה", זעק בוחניק.

"המשטרה במסגרת ההתנהלות בתיק הזה צריכה לעשות בדק בית מאוד רציני. האחריות המופחתת והמצב הנפשי וכל הנתונים שהיו באותה עת בזירה יצטרכו להידבק", מסר תומר נווה, עורך דינו של החשוד ברצח.

מצבה של ציפי פרץ, חברתו של המנוח וחברתו לשעבר של אלחיאני השתפר היום. הסנגורים בתיק כבר טוענים לקנטור מצד המנוח, לרשלנות של המשטרה בתקווה שעברת הרצח תהפוך להריגה.