מאבטחים תקפו נער עיוור

| פורסם: 15 פברואר 2007 מהעיתונות

עימאד מחאמיד מחיפה רק רצה להגיע למוסד השיקומי, אך הותקף על ידי מאבטחי תחבורה ציבורית

 עימאד מחאמיד, עיוור בן 19 מחיפה, בסך הכל רצה להגיע למוסד השיקומי בעיר המטפל בסובלים מליקויי ראייה. כמו בכל בוקר הוא עשה את דרכו מביתו בשכונת חליסה אל תחנת האוטובוס הקרובה, אך את הבוקר הזה לא ישכח מחאמיד למשך זמן רב, לאחר שהוכה נמרצות על ידי מאבטחי תחבורה ציבורית ששהו בתחנת האוטובוס, לטענתו, על לא עוול בכפו.

מזועזע מההתרחשויות, מספר מחאמיד את הסיפור, שהחל אתמול בבוקר שגרתי. כאשר הגיע אל תחנת האוטובוס, הוא טוען, פנו אליו שני מאבטחים של אגד ואמרו לו: "בוקר טוב". אך מחאמיד, שלא הבין את השניים ולא הצליח לזהות אותם, הוא פנה אליהם ושאל: "עם מי אני מדבר?".שני המאבטחים, טוען מחאמיד, סברו כי הוא מזלזל בהם ומתבדח עמם, והחלו להכותו נמרצות. למקום הוזעק אמבולנס, שפינה את מחאמיד לבית החולים "בני ציון" בחיפה, כשהוא נאנק מכאבים. קרוביו אף סיפרו כי היה מחוסר הכרה, וסבל מחבלות בגופו.

"הם תקפו אותי ללא רחמים", סיפר עימאד עם צאתו מבית החולים. "לא ראיתי מה קורה סביבי, נפלתי על המדרכה והם חבטו בי. הרגשתי שכואב לי בכל הגוף. זעקתי לעזרה. אני נכה וסובל מעיוורון, ובאמת שלא הבנתי אותם. שיא החוצפה הוא שהם טוענים שאני זה שהיכיתי אותם".

משפחתו של מחאמיד שכרה את שירותיו של הפרקליט עו"ד תומר נוה, שמתכוון לפנות הבוקר להנהלת אגד כדי לקבל את תשובתם למקרה, ולדרוש כי יישאו בעלות הטיפול והנזק העתידי שייגרם למחאמיד השוכב בביתו.

עו"ד נוה רתח מכעס כאשר שמע ממחאמיד כי כשהגיע לתחנת המשטרה כדי להתלונן נגד השניים, אמר לו השוטר כי המאבטחים כבר הגישו תלונה נגדו

על כך שתקף אותם. "זה אבסורד שאדם עיוור שהותקף ללא סיבה בפאתי ביתו צריך לתת תשובות לטענותיהם הלא נכונות של המאבטחים", אמר עו"ד נוה.

"נוצר מצב שבו העיוור המסכן והחבול הופך לחשוד, ונחקר בזמן שהאמת ידועה לכל", הוסיף נוה. "לידיעת המאבטחים: לא נחסוך באמצעים בכדי להגיע לחקר האמת, ועד שנראה את השניים האלה עומדים לדין".

"אגד לא מעסיקה מאבטחים"

בחברת אגד התנערו מכל קשר למאבטחים החשודים באלימות. "מאבטחי התחבורה הציבורית מצויים באחריות אגף הביטחון של משרד התחבורה", מסר דובר אגד ל-nrg מעריב.

"אגד, כמו גם חברות הסעה אחרות, מקבלות את שירותי האבטחה ממשרד התחבורה ומאותם מאבטחים. אם נפל פגם בהתנהגותו של מאבטח זה או אחר, שומה על אותו אזרח לפנות למשטרת ישראל ולהגיש תלונה, כדי שזו תבדוק את המקרה לגופו".

דובר אגד ביקש להדגיש כי החברה אינה מעסיקה כלל מאבטחים, וכי שירותי האבטחה בתחבורה הציבורית מסופקים על ידי המדינה. "אגד לא מעסיקה מאבטחים, אלא מסיעה נוסעים", אמר. "מדינת ישראל היא שמאבטחת את נוסעי התחבורה הציבורית". ממשרד התחבורה נמסר כי התלונה התקבלה במשרד והועברה לחקירת המשטרה.