כך נראה מסע הרצח המשולש בקריות

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

הרצח המשולש וההתאבדות בשבוע שעבר בקריות: במשטרה מעריכים שזה לא היה טירוף רגעי, אלא שדב תגר תכנן את הדברים מראש – הערכה שמתבססת על צילומי מצלמות האבטחה מאותו היום, שמשרטטות מסע רצח מתוכנן היטב

 
ביום שני בבוקר בשבוע שעבר הכל נראה שגרתי בשדרות ורבורג בחיפה. בשעה שמונה הגיע דב תגר לבית חברתו, כפי שעשה בכל בוקר בחודש האחרון, במטרה לשכנע אותה לחזור אליו. חצי שעה לאחר מכן ירד במדרגות, חזר לחנייה והעביר את המכונית לחברו לעבודה. משם חזר תגר עם שקית ביד ותיק על הגב, ובו ככל הנראה אקדח ובגדים להחלפה. לפי ראיות המשטרה, כמה דקות לאחר מכן רצח את חתואלה קוזניצוב, התקלח, החליף בגדים ותכנן את ההמשך.

בשעה 13:15, כמעט חמש שעות אחרי הרצח הראשון, חזר בנה של חתואלה, אלכס קוזניצוב בן ה-17, מבית הספר. כשהתיק על גבו וכובע לראשו הוא עלה במדרגות, נינוח. בוודאי לא שיער לעצמו שרוצח נמצא מאחורי הדלת, חמוש בסכין ובאקדח וממתין לשובו.

רק ארבע דקות חלפו והרוצח דב תגר תועד כשהוא יוצא מהדירה ויורד במדרגות בחופזה. מהצילומים ניתן לראות כי החליף בגדים וניקה את הדם. ביציאה מהבניין בחר תגר להיכנס לסמטה צדדית ולא לרחוב הראשי הסואן. כעבור שעה וחצי תמצא כאן המשטרה את הגופה השלישית, של חברו הספר יוסף דב.

בשבע בערב, כשהבלשים זינקו לעברו, התאבד תגר. רק אז התברר שהיה מי שכבר ידע והתריע על הסכנה מבעוד מועד. "היו התראות של שכנים, של אנשים שהיו קרובים לזירת האירוע", אמר עו"ד תומר נווה, המייצג חלק מהשכנים. "אין מחלוקת שנעשו תלונות – גם במישרין וגם בעקיפין – לגורמי האכיפה. משום מה ובאופן די תמוה שום דבר לא נעשה".

מה שנראה בתחילה כאי שפיות זמנית, רגע של טירוף, הופך בתיעוד הזה למסע רצח מתוכנן היטב לפרטים וקר רוח. נער בן 17, אישה שהייתה חברה לחיים והספר שהכיר ביניהם – כולם נרצחו ללא התגרות וללא מניע ממשי.