טיסה 911 טורבו

| פורסם: 05 דצמבר 2014 מהעיתונות

תושב חיפה חשוד שנמלט מהשוטרים במהירות של 205 קמ"ש בפורשה 911 טורבו * לניידות של השוטרים לא היה שום סיכוי במרדף, אבל במארב דווקא כן. הסנגורים שהצליחו לשחרר את החשוד: הוא לא נהג ברכב

 

אחת המכוניות היותר אהובות בעולם היא פורשה. מומחי ואוהבי הרכב למיניהם טוענים כי מדובר ב"שילוב האולטימטיבי בין יופי לאופי", או במילים אחרות, בין מהירות למראה חיצוני ספורטיבי ואקסקלוסיבי.

אותם מומחים כבר אמרו לא פעם, שהפורשה על שלל דגמיה אינה מתאימה לכבישי ישראל, מסיבה פשוטה: היא מהירה מדי. וכשמדברים על מהירות ויופי, ועל מכונית פורשה מהירה מדי, מתכוונים בעיקר ל-911 קאררה טורבו. סיפור מעצרו של תושב חיפה (33), שנעצר השבוע על ידי שוטרי המחוז הצפוני, ממחיש את טענת המומחים ומעבר לכך.

הכל התחיל שלשום (שני, 1.12): השוטרים הבחינו באזור טבריה בחשוד כאשר הוא נוהג ב-911 טורבו במהירות מופרזת. הם החלו לרדוף אחריו, והוא המשיך להימלט, תוך סיכון חיי אדם, כאשר במקביל נמדדה מהירותו על 205 קמ"ש. במשטרה ציינו, כי מדובר ברכב שהמנוע שלו מאפשר לנהג להאיץ מעמידה במקום ל-100 קמ"ש בתוך פחות מארבע שניות, ולכן ניתן להסביר מדוע לניידות שדלקו אחריו לא היה שום סיכוי לתפוס אותו.

אלא שבשלב מסוים, לאחר שהחשוד הצליח להימלט, הוא נטש את המכונית בטבריה. השוטרים שאיתרו את הרכב ציפו כי הנהג יגיע לאסוף את רכבו וביצעו במקום מארב. ואכן, בחלוף מספר שעות, כאשר הגיע החשוד לקחת את רכבו, זינקו לעברו השוטרים, עצרו אותו והוא הועבר לידי חוקרי התנועה שלוחת עפולה. אגב, בזמן שהשוטרים ארבו לחשוד, עוברי אורח שהבחינו ברכב היוקרתי – אותו די נדיר לראות בארץ – מיהרו לצלם ולהעלות את התמונות לפייסבוק.

bakashat-maazar taut mishtara
 פעולות החקירה שנחשפו, כנראה בטעות

בחקירתו הכחיש החשוד את המיוחס לו, אולם במשטרה החליטו בכל זאת לבקש מבית השלום בנצרת להאריך את מעצרו בארבעה ימים. בבקשה שהוגשה לבית המשפט חשפה המשטרה, ככל הנראה בטעות, את כל פעולות החקירה שבכוונתה לבצע – פרטים שנרשמים בדרך כלל בדוחות הסודיים, מוגשים רק לעיונו של השופט או השופטת ונעלמים מעיני הסנגוריה. בין פעולות החקירה שנחשפו: חקירת אליבי, פריקת מצלמות, חקירת עדי ראייה במקום נטישת הרכב וחקירת בעל הרכב.

od nave tomer new 150  od bar dayan amir
 עו"ד תומר נוה  עו"ד אמיר בר דיין

בהמלצת השופטת לילי יונג-גפר, שזיהתה אף היא את הטעות, הגיעו סנגוריו של הנהג – עורכי הדין תומר נוה, אמיר בר דיין ושלומית עדיקה – להסכמה עם נציג המשטרה בדיון, לפיה מעצרו של הנהג יוארך ביממה בלבד לצורך ביצוע פעולות החקירה שנחשפו, ולאחריה הוא ישוחרר למעצר בית מלא בן חמישה ימים.

אם שאלתם את עצמכם איפה הפורשה, אז התשובה היא זו: הרכב היוקרתי, שמחירו נע סביב מיליון שקלים – נלקח לחניון תחנת המשטרה. הוא יישאר שם בינתיים ובהמשך, ככל הנראה, יוגש כתב אישום נהג הנהג החשוד.

עורכי הדין נוה, בר דיין ועדיקה מסרו בתגובה: "לטענתנו, מדובר באדם שלא נהג ברכב. יש נתק בין המעצר שלו לבין ביצוע העבירה. בית המשפט השתכנע שכך הם פני הדברים והמליץ על שחרורו".

porsche 911 turbo2
 והנה עוד תמונה של הפורשה