חשד: ההרוג ננטש במקום התאונה

| פורסם: 20 מאי 2006 מהעיתונות
במשטרה בודקים חשד שפרח אלון, בת 18 מקריית אתא, או מוחמד סעדיה בן 18 נהגו במכונית שבה נהרג תושב בשמת טבעון בן 33 ולאחר התאונה נמלטו מהמקום. החשוד הוא אחיינו של ההרוג. השניים נעצרו אך מכחישים את החשדות

התפתחות בחקירת נסיבות תאונת הדרכים הקטלנית בצפון: המשטרה בודקת הערב (שבת) חשד שפרח אלון (18), צעירה תושבת קריית אתא, שלא נושאת רישיון נהיגה, נהגו במכונית שבה נהרג לפנות בוקר סעדיה עבד אל-מנאם, תושב בשמת טבעון בן 33, אב לשני ילדים. חשוד נוסף במעורבות בתאונה הוא אחיינו של ההרוג, מוחמד סעדיה (18) ועדיין לא ברור מי מהחשודים נהג במכונית. השניים חשודים בהריגה, בשיבוש מהלכי חקירה ובהעלמת ראיות.

חוקרי המשטרה שהגיעו למקום חשדו תחילה שמדובר בתאונת דרכים עצמית, משום שמי שדיווח על התאונה מסר כי במקום מצאת רק גופת ההרוג. אך מידע שהגיע לשוטרי אגף התנועה במרחב חוף הוביל לתפנית. על פי החשד, במכונית נהגה אלון, שכלל אינה מחזיקה ברשותה רישיון נהיגה, או אחיינו של ההרוג. הנהג או הנהגת נסעו במהירות מופרזת, ואז התהפכו, נתקעו בעמוד חשמל וכתוצאה מכך עף מהמכונית הנוסע שישב לצידה ונהרג במקום.
במשטרת אגף התנועה בודקים אפשרות לפיה מוחמד סעדיה, האחיין, נסע עם השניים לבילוי ברכב נוסף, ראה לנגד עיניו את התאונה, חילץ את הצעירה ויחד עמה נמלט מהמקום. כיוון נוסף שנבדק הוא שהצעיר הוזעק למקום התאונה על-ידי העצירה וסייע לה להימלט. הצעיר נפצע אף הוא פצעים קלים ופינה את עצמו לבית החולים, שם מסר גירסה שאינה קשורה כלל לתאונה.

 

בבדיקה שביצעו שוטרי התנועה נמצא כי לא היה אלכוהול בדמה של הצעירה, אולם, בגירסה ראשונית שמסרה טרם החליטה לשמור על זכות השתיקה טענה כי בעת בילוי שקדם לנסיעה שתתה כמה כוסות וודקה עם רד בול.

 

 

"היא ילדה טובה"

 

עורך דינה, תומר נווה, חזר וטען קודם לדיון ובמהלכו כי לצעירה אותה הוא מייצג אין יד ורגל באירוע. "החשודה נתונה במצב נפשי ובריאותי לא טוב, היא ילדה מבית טוב שנעצרה בפעם הראשונה, נמצאת במעצר עם נרקומניות ועברייניות, עובדה המשפיעה מאוד על מצבה הנפשי".

 

 

בן משפחת של הצעירה שנכח אף הוא במהלך הדיון אמר כי טרם שוחח עימה והוא אינו מכיר את פרטי המקרה. "העיניים שלה אומרות הכל. היא חסרת הבעה. נראה כאילו אין בה חיים".

 

 

עורך דינו של החשוד טען כי מרשו מסר למשטרה אליבי. "הוא בילה בלילה עם חברים במקום אחר, הוא אינו קשור אל הצעירה ולא מכיר אותה". לשאלה כיצד ידע החשוד על התאונה ענה סעדיה כי יידעו אותו על התאונה בטלפון וכשהגיע למקום היו בו הרבה אנשים, גם הבחורה היתה שם וגם הגופה של דודו עדיין היתה בזירה. לדברי עורך דינו, הצעיר הוא בחור חייל המשרת בשירות סדיר ללא עבר פלילי. "מספיק שהוא איבד את הדוד שלו, קשה לו גם ככה", הסביר.

 

 

ראש מדור תאונות דרכים במשטרת מרחב חוף, פקד חיים חלפון, התייחס למעצר החשודים ואמר: "שניהם חשודים באותה המידה". מעצרו של מוחמד סעדיה הוארך עד מחר, אז יועבר לחלופת מעצר של עשרה ימים בבסיס תובלה בטירה, שם הוא משרת. מעצרה של אלון הוארך ביומיים.

 

מתוך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3252994,00.html