התיק לא נופל רחוק מהעץ

| פורסם: 12 פברואר 2015 Uncategorized

בנימין רפאלוב מקריית ים נעצר עם עוד שלושה בחשד לעבירות סמים, החזקת כסף מזויף ורכוש החשוד כגנוב

בנימין רפאלוב (20) מהקריות, בנו של אמיל רפאלוב המכונה "אמיל הקווקזי", נעצר לפני ימים אחדים בחשד לעבירות סמים, החזקת כסף החשוד כמזויף ורכוש החשוד כגנוב. יחד עם רפאלוב נעצרו גם חבריו גיא סמאילוב (21), בנימין מיכאילוב (22) ויחיאל מיכאלוב (23) – אף הם תושבי הקריות.

רפאלוב האב, מבכירי העבריינים בקריות, שוהה כיום במעצר עד תום ההליכים בתיק "מכונת האקסטזי של יחזקאל הגרוזיני", ונחשב ליריבו של שומי איסקוב, המכונה "ראש המאפיה הקווקזית בקריות".
ב-3 בפברואר הגיעו שוטרי תחנת סבולון לדירה ברחוב ציגל בקרית מוצקין על מנת לבצע חיפוש על פי צו בית משפט, בחשד שבדירה יש סמים. לטענת המשטרה, באותה עת שהו בדירה ארבעת החשודים, שסירבו את הדלת. בחלוף מספר דקות, טוענת המשטרה, נאלצו השוטרים לפרוץ את דלת הכניסה לדירה, והבחינו באחד מהחשודים משליך ממנה מריחואנה במשקל של כק"ג ברוטו. שניים מהחשודים הצליחו להימלט.
בחיפוש שנערך בדירה עצמה נמצאו עוד כ-100 גרם סמים (ברוטו) וכסף מזומן שמקורו לפי החשד ממכירת סמים. בנוסף, בדירה נמצאו עשרות שטרות החשודים כמזויפים, בסך כולל של אלפי שקלים, שלושה מכשירי די-וי-אר ושישה מכשירים סלולאריים החשודים כגנובים. במשטרה מספרים גם כי בדירה נמצאו ארבעה משקלים דיגיטליים שנועדו לכאורה לשקילת הסמים.
בחקירתם הכחישו הארבעה את המיוחס להם, או לחילופין שמרו על זכות השתיקה. מעצרם הוארך בתחילה במספר ימים – בין היתר על רקע טביעות אצבע של שניים מהם שנמצאו על שקית הסמים. עם זאת, סנגוריהם, עורכי הדין חמודי מסרי ותומר נוה, טענו בבית המשפט כי לחשודים אין כל קשר לסמים. כעבור מספר ימים החליט בית משפט השלום בקריות לשחררם בתנאים מגבילים שונים.

עו"ד נוה, המייצג חלק מהחשודים, מסר בתגובה: "הלקוחות שלי לא קשורים לא במישרין ולא בעקיפין לעבירה כזו או אחרת. זו היתה עמדתנו וטענותינו ובית המשפט קיבל אותה במלואה".

עו"ד מסרי, המייצג את רפאלוב: "מדובר במעצר שווא. חומר החקירה מצביע על כך שמדובר בדירת חברים, למרות שחוזה השכירות נערך על שמו. החשוד ישן בדירה, אין לו קשר לסמים, נכחו במקום מספר אנשים שאחד מהם החזיק סם ואף הסליק אותו מהדירה והמשטרה עדיין לא עצרה אותו".