הרצח בצ'ק פוסט: הביט בפני הקורבן – ודקר

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

במשך כעשרה חודשים תכנן מיכאל גייבנדוב את הנקמה בוולדימיר דרנוב, שלטענתו פגע בכבודו. כתב האישום שהוגש נגדו באשמת רצח מספר איך רכש סכין, בירר מידע ודקר אותו פנים מול פנים. פרקליטו: "שוכחים שהוא הותקף"

 

כתב האישום שהוגש הבוקר (ד') נגד מיכאל גייבנדוב מחיפה בגין רצח ולדימיר דרנוב בצומת הצ'ק פוסט בתחילת אוקטובר חושף כי מדובר היה לכאורה בנקמה מתוכננת היטב ולא באירוע נקודתי. לטענת אנשי פרקליטות מחוז חיפה, שהגישו את כתב האישום, בין השניים פרץ סכסוך ב031 לדצמבר 2011 "שפגע בכבודו של הנאשם", והוא חיכה להזדמנות לסגור חשבון עם המנוח. מעצרו הוארך בשבועיים, במהלכם יישלח להסתכלות פסיכיאטרית. דרנוב בן ה-23 נדקר למוות במהלך בילוי בתחילת חודש אוקטובר, וכעת מתברר שלא מדובר היה באירוע מקרי. על פי כתב האישום, גייבדנוב נטר לדרנוב על תקרית ביניהם שהתרחשה עשרה חודשים לפני כן, "רכש סכין מתקפלת, בירר פרטים על אודות המנוח, והמתין לשעת כושר לפגוע בו"

על פי הנטען בכתב האישום דרנוב יצא בשעה שלוש לפנות בוקר ממועדון "המלינה" בשדרות ההסתדרות והחל ללכת בסמטה. "הנאשם יצא אחרי המנוח מהמועדון ועקב אחריו בהליכה מהירה, כשהוא מחזיק את הסכין בידו", מתאר כתב האישום את אירועי אותו ערב. "לאחר כ-20 מטר הגיע הנאשם למנוח, סובב אותו כשפניו אליו ודקר את המנוח פעמיים בבית החזה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "שני חיילים וביניהם נהגו של סגן הרמטכ"ל נחקרו, משלא נמצאו ראיות נגדם שוחררו".