ה"פגע וברח" בקריות: הגופה נגררה 82 מטרים

| פורסם: 16 אפריל 2009 מהעיתונות
במהלך הדיון בהארכת מעצרו של החשוד בביצוע התאונה בה נהרגה אמה לדויץ בקריית-ביאליק במוצ"ש, התברר כי הוא סובל מליקוי ראייה חמור ואינו מחזיק כלל ברישיון. המשטרה: החשוד ואביו "העלימו" את הרכב כדי לטשטש ראיות וחזרו במונית

גבר הסובל מלקוי ראייה חמור חשוד בהריגה ואביו, העיוור כמעט לחלוטין, חשוד בניסיון לשבש חקירה של תאונת "פגע וברח" קטלנית שאירעה בקריית-ביאליק בסוף השבוע – כך עולה מהדיון בהארכת מעצרו של הבן, תושב קריית-ביאליק בן 26, שהתקיים בצהריים (יום ה') בבית משפט השלום בחיפה.

 

הבן, שנעצר אמש, חשוד כי נהג ברכב מסוג מרצדס במוצאי השבת האחרונה מכיוון חיפה לעכו, למרות שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה. בקטע שבין צומת צבר לקריון בקריית-ביאליק פגע באמה לדויץ – הולכת רגל בת 49 מקריית-מוצקין – שחצתה את הכביש שלא במעבר חציה. לדויץ נהרגה במקום.

 

מחקירת נסיבות התאונה התברר החשוד המרכזי הפקיר את גופתה של לדויץ וגרר אותה אחרי הפגיעה למרחק של 82 מטר. לטענת המשטרה, הצעיר המשיך בנסיעה לכיוון ביתו ואסף את אביו. השניים החליטו "להעלים" את הרכב ולאחר מכן חזרו לביתם במונית.

 

בחקירתו הודה החשוד כי נהג ברכב באותו ערב, אך טען לא היה מעורב בתאונה. לדבריו, השאיר את המכונית סמוך לעסק השייך למשפחתו במפרץ חיפה. הצעיר אישר כי חזר לביתו במונית וטען שעשה זאת משום שנהג ללא רישיון, וחשש מהשוטרים הרבים שהגיעו למקום התאונה, שאינו רחוק מביתו.

 

נציגי המשטרה טענו בדיון כי החשוד ואביו שיפצו את הרכב שנפגע באזור המוסכים בקריות בניסיון להעלים ראיות.

הצעיר ואביו טוענים מצדם כי הסיבה לתיקונים נעוצה בתאונה שעבר הרכב בחודש שעבר, אולם במשטרה טוענים כי ממצאים שנאספו בזירת התאונה ובמקומות אחרים – סותרים טענה זו.

 

בתום הדיון הורה השופט להאריך את מעצרו של הבן בארבעה ימים. האב העיוור, שנחקר אף הוא בחשד לשיבוש הליכי חקירה, שוחרר מסיבות הומאניות. פרקליטיהם של שני החשודים, עורכי הדין תומר נווה ואסי בוחבוט, מסרו כי מרשיהם מכחישים את המיוחס להם ומתעקשים כי הנזק לרכב נגרם במועד ובנסיבות אחרים.

מתוך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3702224,00.html