הפגע וברח בחיפה: הקעקוע על היד הסגיר את החשוד בדריסה

| פורסם: 21 דצמבר 2014 מהעיתונות

במהלך הדיון בהארכת מעצרו של החשוד, מורן מארון, בתאונה בה נפצעו שתי נשים בשכונת בת גלים בעיר, הבחין התובע המשטרתי בקעקוע ונזכר כי אחד מעדי הראייה לתקרית הזכיר סימן היכרות זה. המשטרה גם טענה כי מארון נהג בפסילה ומעצרו הוארך ב-4 ימים

בית המשפט השלום בחיפה האריך היום (א') בארבעה ימים את מעצרו של מורן מארון, בן 23, שעל פי החשד דרס אתמול שתי נשים, קשישה בת 82 ובתה בת ה-61, בשכונת בת גלים בחיפה ונמלט מהמקום.

טענת המשטרה שיש להאריך את מעצרו התחזקה לאחר שבמהלך הדיון הניח החשוד את ידיו על הדלפק. התובע המשטרתי הבחין בקעקוע שעל ידו ונזכר שאחד מעדי הראייה אמר שעל פרק כף ידו של הנהג היה קעקוע.

התובע ניגש לשופט ואמר לו שהוא מבקש לצלם את הקעקוע, כדי לבדוק אם עד הראייה יוכל לזהות אותו.

המשטרה טענה בדיון כי החשוד נהג ברכב על אף שרישיונו היה בשלילה. פרקליטו של מארון, עו"ד תומר נווה, טען כי טרם התברר מי נהג ברכב המאזדה. "עדיין לא עסקנו בשאלת זהותו של הנהג, ולכן איני יכול להגיד מי נהג ברכב".

בקבוקי וודקה נמצאו ברכב

אתמול נפגעו האם ובתה בעת שטיילו על המדרכה ברחוב העלייה בחיפה. הנהג הפוגע ברח ונטש את רכבו, מדגם מאזדה 323, כמה מאות מטרים מאזור התאונה. הרכב אותר ובו נמצאו בקבוקי משקה שנדף מהם ריח אלכוהול. החשוד, בתחילת שנות העשרים לחייו, הסגיר את עצמו לפנות בוקר למשטרה.

עו

עו"ד תומר נווה המייצג את החשוד צילום: אלכס רוזקובסקי

בת ה-82 שנפצעה, פניה פייזלברג, ממשיכה להיאבק על חייה כשהיא סובלת מפגיעת ראש ואילו בתה לריסה גולדנברג, בת ה-61, עדיין מאושפזת במצב בינוני, לאחר שנפגעה בגפיה התחתונות.

הפרמדיק דניאל איטח ממד"א כרמל סיפר אתמול כי כשהגיע למקום ביחד עם צוותו מצא את הקשישה מוטלת על המדרכה כשלצדה שברי כיסא הגלגלים שלה. "זה לא היה כיסא גלגלים מעוך, זה היה מרוסק. בקושי יכולנו לזהות שמדובר

בכיסא גלגלים". לדברי איטח גם המטפלת הייתה מוטלת על הכביש "וסבלה מפגיעת ראש קשה".

הבת, לריסה, סיפרה אתמול לפני שנכנסה לסדרה של בדיקות: "הובלתי את אמא בכסא הגלגלים שלה. אני זוכרת רק מכה חזקה ושום דבר חוץ מזה".

דובר משטרת חיפה, רב פקד ערן שקד, מסר כי מהרכב הוסרו לוחיות הזיהוי במטרה להקשות על איתורו. לטענת המשטרה, מארון הסיר את הלוחות וניסה לשבש את החקירה.

צילום: רפרודוקציה

פייזלברג ומשפחתה בימים שלפני התאונה צילום: רפרודוקציה