הנאשם קילל את השופטת, והיא שינתה את החלטתה

| פורסם: 31 אוגוסט 2014 מהעיתונות

נגד אמיר אלקיים שניסה להימלט לירדן עם דרכון מזויף על שם עבריין מאור עקיבא, הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו גם עבירות כלפי בת זוגתו. השופטת התחשבה בטענת סנגורו והאריכה את מעצרו בארבעה ימים בלבד כדי לבחון את התיק, אולם אז הוא קרא לה שרמוטה, והיא הוסיפה חודש עד הדיון הבא

elkayam amir
 אמיר אלקיים (צילום של משטרת ישראל)

שופטת בית משפט השלום בחיפה, אספרנצה אלון, האריכה את מעצרו של אמיר אלקיים(38) מחיפה, הנאשם בעבירות אלימות ואיומים כלפי בת זוגתו לשעבר עד ה-1 באוקטובר. להחלטה זו של השופטת קדמה החלטה אחרת, אולם בעקבות דרמה לא קטנה שהתרחשה בתום הדיון בפניה, היא החליטה לשנות את החלטתה ולהאריך את מעצרו של אלקיים עד ה-1 באוקטובר, אז יוגש לבית המשפט תסקיר מבחן בעניינו.

לפי כתב האישום נגד אלקיים, ב-30 ביוני הוא חדר לדירת מגוריה של בת זוגתו לשעבר, ככל הנראה בעזרת מפתח מותאם שהחזיק, והסתתר בעליית הגג. עוד נטען, כי כאשר הגיעה בעלת הדירה לדירתה, היא עלתה לעליית הגג וראתה אותו על הרצפה. הוא, כך נטען, צעק עליה ודרש לבדוק את הטלפון הסלולארי שלה וכאשר סירבה, הוא תקף אותה, לקח ממנה בכוח את הטלפון והפטיר לעברה: "אוכיח לך שבזמן שהיית איתי, את בגדת בי". בהמשך נטען כי הוא איים עליה, עשה בלגאן בדירה והלך מהבית עם הטלפון הסלולארי שלה.

ב-4 ביולי אותר הטלפון הסלולארי של בת הזוג בתיבת הדואר במגורי אימה, לאחר שהודעות טקסט ששלח לה לפני כן נמחקו. כמו כן, לפי כתב האישום אלקיים גם מחר את רשימת אנשי הקשר מהטלפון. בכתב האישום נטען גם, כי ב-3-4 ביולי נכנס אלקיים שוב לדירה, הפעיל מזגן, חתך צנרת מים פנימית וגרם להצפת הדירה, ככל הנראה במטרה שתיצור איתו קשר.

כשבועיים לאחר מכן, כך נטען, הוא הגיע לדירתה, דרש לדעת מדוע אינה עונה לשיחות טלפון שלו, תקף אותה וצרח עליה: "תסתמי את הפה, את לא תזרקי אותי כמו כלב". אחר כך, נטען, הוא השליך לעברה צנצנת זכוכית שהתנפצה סמוך אליה, הרים טלוויזיה וגרם לחור בקיר גבס. בפעם אחרת, כך לפי האישום, הוא עקר סורג בדירה, נכנס אליה, ועישן בתוכה ושתה אלכוהול. אישום וסף מייחס לו את הפרת צו הרחקה שהוצא נגדו, כאשר הגיע אל דירתה (19.7) ואיים עליה.

עוד נטען, כי ב-12 באוגוסט, סמוך לשעה 23:00, הוא הפר את החלטת בית המשפט כאשר פנה לבת זוגתו לשעבר ודרש ממנה לבטל את התלונה שהגישה נגדו, בטענה שהדבר מונע ממנו לעזוב את הארץ.

od nave tomer shofetet esperanza alon
 עו"ד תומר נוה  השופטת אספרנצה אלון

אבל החברה לא ביטלה את התלונה, מה שהוביל את אלקיים להגיע בצהרי שבת ה-23 באוגוסט אל מעבר הגבול "רבין" באילת, יחד עם מכר נוסף המתגורר בקנדה, ולבקש לצאת לכיוון ירדן. חשדה של בקרית הגבול הערנית – אשר בחנה את הדרכון על שם עבריין מוכר מאור עקיבא אותו הגיש לה אלקיים – התעורר לאחר שהבחינה כי תמונתו של החשוד בדרכון אינה זהה לתמונה המופיעה במסוף אשר לפניה. האירוע הזה הסתיים בכך שאלקיים נמלט מהמקום אולם נעצר לבסוף על ידי משטרת אילת, שגילתה כי בעבר היה מוכר לה בשםשנבור שריף. גם ניסיון הבריחה הזה מופיע בכתב האישום נגדו.

מלבד כתב האישום, התובע עו"ד פקד עודד אריה, הגיש נגד אלקיים בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים, בה נטען בין היתר, כי דירת המתלוננת צולמה לאחר הבלגן שאלקיים עשה בה. כמו כן טען עו"ד אריה, כי אלקיים נהג כלפי בת זוגתו לאורך מערכת היחסים ביניהם באלימות, בקנאות וברכושנות.

בדיון שהתקיים בסוף השבוע שעבר (28.8), טען סנגורו של אלקיים, עו"ד תומר נווה, בין היתר, כי הראיות נגד אלקיים חלשות, וכי קיימות סתירות בעדותה של המתלוננת. הוא הוסיף וטען כי לאלקיים אין עבר פלילי משמעותי. השופטת אלון החליטה בעקבות טיעוני הסנגור לבחון את התיק לגופו ולשקול לקבל החלטה ללא המתנה לתסקיר המבחן בעניינו של החשוד. בהתאם לכך היא קבעה, כי היא תפסוק בבקשת המשטרה ב-1 בספטמבר, ועד אז מעצרו של אלקיים יוארך.

בתגובה לדברים אלה פלט אלקיים מספר מילים לעבר אום בית המשפט, ובין היתר קילל לכאורה את השופטת במילה "שרמוטה". לאחר שנציגת התביעה הפנתה את תשומת לב השופטת לדברים שאמר אלקיים, הורתה השופטת להחזיר את הנאשם לאולם בית המשפט. "שעה שהמשיב התנהג כפי שהתנהג באולם בית המשפט, מצאתי כי לבית המשפט אין כלים דיים להעריך את מסוכנותו של המשיב, שלא הצליח לרסן את עצמו באולם בית המשפט". כאמור, השופטת האריכה את מעצרו של אלקיים – שהיה אמור להשתחרר לפי החלטתה הראשונה מחר – עד ה-1 באוקטובר, אז יוגש תסקיר המבחן בעניינו.

 

 מתוך http://www.posta.co.il/index.php/widgetkit/%D7%9E%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-2/global/3057-%D7%94%D7%A0%D7%90%D7%A9%D7%9D-%D7%A7%D7%99%D7%9C%D7%9C-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%98%D7%AA,-%D7%95%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%AA%D7%94-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%AA%D7%94