הוארך מעצרו של החשוד בדריסת הקשישה בחיפה: בעל עבר פלילי

| פורסם: 23 דצמבר 2014 Uncategorized

לאחר שהסגיר עצמו הלילה וסירב לענות לשאלות חוקרים, האריך בצהריים בית המשפט המחוזי בחיפה את מעצרו של מורן מארון בן ה-20 החשוד שדרס אמש ניצולת שואה בת 83 על כיסא גלגלים, יחד עם בתה. עדי ראייה זיהו אותו בעקבות כתובת קעקע על ידו

 
בית משפט השלום בחיפה האריך בצהריים בארבעה ימים את מעצרו של מורן מארון, החשוד בן ה-20 שהסגיר את עצמו הלילה והודה כי הוא היה מעורב בתאונת הפגע וברח אמש בה נפצעו הקשישה הנכה בת ה-83, פאניה פייזילברג, ובתה בת ה-61 לריסה גולדנברג.

מארון, תושב חיפה, הגיע לתחנת המשטרה וסיפר כי הוא מעורב בנהיגה ברכב שפגע בשתיים, אולם בהמשך חקירתו בחר לשמור על זכות השתיקה ולא הוסיף פרטים נוספים. בבית המשפט התברר כי יש לו עבר של עבירות סמים ורכוש. עוד נחשף שעדי ראייה לתאונה הקשה זיהו אותו לפי כתובת קעקע על ידו – שנושאת את שמו.

בדיון הארכת המעצר טען עו"ד תומר נווה, פרקליטו של מארון, שאין סיבה להאריך את המעצר מכיוון שהפרשה כולה הועברה על ידי המשטרה לכלי התקשורת, ולכן לדבריו "אין חשש לשיבוש הליכים". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הצעיר ב-10 ימים, אך בית המשפט כאמור הסכים בסוף רק לארבעה. פייזילברג, ניצולת שואה בת 82, עדיין מאושפזת במצב קשה בבית החולים רמב"ם במחלקה לטיפול נמרץ. מבית החולים נמסר כי היא מורדמת ומונשמת , וסובלת מפגיעות בכל הגוף. בתה מאושפזת במצב בינוני במחלקה הכירורגית, וסובלת מפגיעות בגפיים.

התאונה התרחשה אתמול בשעות אחר הצהריים, כשרכב פרטי דרס את הקשישה הנכה שעה שבתה הסיעה אותה בכיסא גלגלים על המדרכה, ופצע אותן באורח קשה. מיד לאחר מכן נמלט הנהג הפוגע מהמקום, ורכבו נמצא נטוש ללא לוחיות זיהוי. כוחות משטרה הוזעקו למקום התאונה ברחוב העלייה השניה בחיפה. האם ובתה, שתיהן תושבות שכונת בת גלים, נפגעו מהרכב, שנהגו בחר להמשיך בנסיעה, במקום לעצור ולסייע להן. עד ראיה לתאונה, שנפגע אף הוא מהרכב הדורס, סיפר כי "הם פגעו בי מצד שמאל, ובגלל שהם נסעו מהר הם פגעו אחרי זה בשתי הנשים על המדרכה, והן עפו".

הרכב הפוגע אותר ללא לוחיות רישוי

פרמדיק מד"א-כרמל דניאל איטח, שהוזעק למקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מצאנו בזירה שתי פצועות הולכות רגל. אחת מהפצועות, קשישה שהיתה בכיסא גלגלים, שכבה על המדרכה והשנייה על הכביש. כיסא הגלגלים היה מרוסק לחלוטין, היה קשה להבין שזה כיסא". הפרמדיקים העניקו לפצועות טיפול רפואי ראשוני ופינו את הקשישה במצב קשה מאד עם פגיעות ראש, ואת הבת שהובילה את הכיסא במצב בינוני עם פגיעות ראש, לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אושפזו השתיים בטיפול נמרץ. הבת, המצויה בהכרה מלאה, סיפרה בבית החולים כי היא זוכרת שהובילה את אמה בכסא הגלגלים. "הלכנו על המדרכה ולפתע חטפנו מכה מרכב שהגיע במהירות", אמרה הבת.

בסריקות שביצעה משטרת חיפה אחרי המעורבים באירוע, התגלה סמוך לזירת התאונה הרכב שככל הנראה פגע בשתיים, מסוג מזדה. הרכב נמצא כשהוא נטוש וללא לוחיות זיהוי, כשבסביבתו לא היה נהג הרכב או מעורבים נוספים. בסביבת המכונית נמצאו מסמכים מזהים ונגבו עדויות מעדי ראייה הכוללים סימנים מזהים מובהקים של החשודים.